O Edimax

O Edimax

O firmie

Działalność firmy Edimax Technology poświęcona jest projektowaniu, rozwojowi, wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek szerokiej gamy rozwiązań sieciowych. Odkąd firma Edimax została założona na Tajwanie w 1986r., rozrosła się i stała się jednym z wiodących producentów zaawansowanych produktów sieciowych w Azji.
Główna siedziba Edimax znajduje się w Taipei, na Tajwanie, w Chińskiej Republice Ludowej. Firma jest notowana na tajwańskiej giełdzie od 2001r., gdzie jej wartość wzrasta z roku na rok.
W 2003r. Edimax otrzymał certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000, a w 2014r. wnalazł się na liście 35 najlepszych tawańskich firm międzynarodowych, opublikowanej przez Interbrand.

Biura na całym świecie

Firma Edimax ma swoje filie w wielu miejscach na świecie: w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie. Firma posiada oddziały w Kalifornii, Holandii, Polsce, Francji, Niemczech, Australii, Indiach, Ukrainie, ZEA, Rosji, Włszech, Hiszpanii, Chinach, Singapurze i Hong Kongu. Obecnie, firma Edimax obsługuje ponad 70 krajów poprzez, obejmujące swym zasięgiem cały świat, kanały dystrybucji. Nasz pomyślny rozwój zawdzięczamy ustanowionej i ciągle rozwijającej się grupie kontrahentów. Dzięki międzynarodowym centrom dystrybucji jesteśmy w stanie oferować usługi logistyczne, a także zapewnić czasową dostawę do klienta

 

Prace badawczo-rozwojowe

Zespół inżynierów pracujących na Tajwanie i w Chinach składa się z ponad 200 pracowników. Ich solidne wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe przyczyniły się do sukcesu firmy w rozwijaniu produktów, aby nieustannie odpowiadać na wymagania rynku. Każdego roku zwiększamy inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, aby wzmocnić zdolność rozwijania innowacyjnych produktów zaspokajających potrzeby dzisiejszej dynamicznej branży komunikacyjnej. Wszystkie produkty firmy Edimax posiadają certyfikaty CE, FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji do Spraw Komunikacji – Federal Communication Commision) i C-Tick (australijski certyfikat potwierdzający zgodność z dyrektywą elektromagnetyczną). Urządzenia standardu 802.11n i 802.11ac posiadają certyfikaty Wi-Fi. Wszystkie sterowniki są testowane przez Microsoft oraz NSTL w celu zapewnienia ich pełnej zgodności. W 2003 firmie przyznano certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000, które świadczą o najwyższej jakości produktów i usług. Ponadto, firma Edimax rozpoczęła strategiczne partnerstwa z kilkoma dostawcami zestawów mikroprocesorów, a także uczestniczy w Gigabit Ethernet Alliance.

 

Łączymy ludzi budując sieci komputerowe

Nasza misja jest prosta i jasna: „Łączymy ludzi budując sieci komputerowe”. Wieloletnie doświadczenie w przemyśle komunikacyjnym pozwala nam dostarczać najlepsze w danej klasie rozwiązania partnerom i klientom na całym świecie. Jesteśmy oddani idei przybliżania zalet najnowszych technologii sieciowych użytkownikom komputerów poprzez oferowanie najlepszych rozwiązań w korzystnych cenach. Nasze produkty spełniają nie tylko potrzeby rynku mikroprzesiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw, ale również umożliwiają usługodawcom w pełni korzystać z możliwości ekonomicznych dzięki różnym technologiom komunikacyjnym. Dzięki nieustającemu wysiłkowi wkładanemu w innowacyjność technologii, zadowolenie klienta oraz rozwój rynku, firma Edimax dowiodła, iż jest usługodawcą i zorientowanym na klienta partnerem w przemyśle.

 

Gama produktów

Nasza szeroka i wszechstronna linia produktów spełnia wszystkie potrzeby związane z łącznością, niezależnie od architektury sieciowej, czy wymagań aplikacyjnych. Nasze produkty wyróżnia fakt, iż są oszczędne i posiadają jasno określone warunki gwarancji. Kompletny zestaw produktów składa się z Bezprzewodowych rozwiązań, rozwiązaniami xDLS Router, i Ethernet Switch, PoE, Powerline, Sterownikami Dostępu do Internetu komputera sterującego pracą drukarki sieciowej, rozwiązania Load Balancer, rozwiązania IP Camera (bezpołączeniowy protokół komunikacyjny sieci Internet), rozwiązaniami VoIP, KVM oraz rozwiązane z przenoszeniem danych na inny nośnik (Media Converter). Naszą oferę rozszerzyliśmy o zaawansowane urządzenia Edimax Pro przeznaczone do średnich i dużych firm.