EdiGreen AirBox : Inteligentny Analizator Jakości Powietrza z czujnikiem cząstek pyłu PM2.5, temperatury i wilgotności

AI-1001W V3

 • Dokładne monitorowanie cząsteczek pyłu PM2,5, temperatury i wilgotności.
 • Historii i trendy zmian jakości powietrza.
 • Umożliwa analizę danych historycznych i prezentuje aktualne.
 • Ostrzega Cię, gdy jakość powietrza jest na poziomie zagrożenia zdrowia.
 • Informacje dostępne na żadanie, sprawdzaj jakość powietrza na bieżąco w aplikacji EdiGreen.
 
  Get EdiGreen app from: 
EdiView from App Store EdiView from Google Play  ​  ​​
  EdiGreen AI-1001W V3
   
   
 

Oddychaj lepiej, żyj lepiej

Czy wiesz, czym oddychasz? Zanieczyszczenie powietrza stało się jednym z najważniejszych problemów na całym świecie. Przyczyna wysokiego poziomu PM2,5 jest stosunkowo złożona, w tym bezpośrednia emisja drobnych cząstek z procesu spalania (pierwotne cząstki PM2,5) oraz cząstki wtórne generowane przez wielofazowe reakcje chemiczne zanieczyszczeń atmosferycznych. Masowa produkcja, przemysł ciężki, spalanie paliw kopalnych i stosowanie chemikaliów rolniczych przyczyniają się do wzrostu poziomu szkodliwych cząstek PM2.5 w powietrzu.

​Według ostatnich szacunków Światowej Organizacji Zdrowia corocznie liczba ofiar śmiertelnych z powodu zanieczyszczenia powietrza wynosi około 7 milionów osób. Oczekuje się, że liczba ta będzie nadal rosnąć. Zalecane średnie roczne poziomy PM 2,5 wynoszą około 10 μg / m3, ale kraje rozwijające się często przekraczają 30 - 40 μg / m3, a wzrost jedynie o 5 μg / m3 może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 55%. Według Światowej Organizacji Zdrowia zanieczyszczenie powietrza jest największym na świecie zagrożeniem dla zdrowia.


 


 

 

 

 

 
 

 

 


   
 

Modułowa budowa czujnika ułatwia konserwację

AI-1001W V3 to czujnik o modułowej konstrukcję, wysuwany czujnik PM2.5, ułatwia użytkownikom samodzielne sprawdzenie i wymianę czujnika.


 

Analiza jakości powietrze i prezentacja wyników w czasie rzeczywistym

Dokładny automatyczny monitoring PM2,5, temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym, z intuicyjnym wyświetlaniem i danymi o jakości powietrza w czasie rzeczywistym, dostarczanymi przez bezpłatną aplikację mobilną EdiGreen.

 

EdiGreen AI-1001W V3
 
   
 

 

Monitoring jakości powietrza

AI-1001W V3 współpracuje z EdiGreen, Edigreen to rozwiązanie do monitorowania jakości powietrza, które obejmuje identyfikację emisji i umożliwia jego śledzenie, jak również zarządzanie urządzeniami. To rozwiązanie umożliwia decydentom podejmowanie efektywnych i terminowych decyzji w celu egzekwowania przepisów oraz doskonalenie operacyjnego zarządzania środowiskiem.

EdiGreen AI-1001W V3
 

Kluczowe cechy technologiczne tego urządzenia obejmują:

 1. Wykorzystuje asymilację danych, aby połączyć najlepsze źródła, w tym dane pogodowe i dane geograficzne, a następnie uzyskać dokładną prognozę jakości powietrza.
 2. Odczytywanie wizualnego IDW(Inverse distance weighting) weryfikacja odczytów pod kontem oczekiwanych rezultatów.
 3. Wykrywanie anomalii umożliwia systemowi uzyskanie statusu anomalii urządzenia w celu uporządkowania zasobu w celu rozwiązania problemu.

 

 

 

 

 

 

EdiGreen AI-1001W V3

 
 

Analiza danych w Chmurze.

Dane o jakości powietrza są gromadzone, przetwarzane i analizowane w zaawansowanym systemie chmurowym firmy Edimax. Dane historyczne w różnych lokalizacjach są sprawdzane w celu poznania trendów, zidentyfikowania miejsc zanieczyszczenia lub zaobserwowania poprawy w czasie oraz pozyskiwania aktualnych danych hiperlokalnych z czujników EdiGreen rozmieszczonych w Twoim mieście.

 

 

 

 

 

EdiGreen AI-1001W V3

   
 
 

 

O Edimax EdiGreen Monitorowanie jakości powietrza

Edimax jest pionierem i ekspertem w zakresie rozwiązań IoT typu "czujnik do chmury" zaprojektowanych z myślą o kompatybilności z różnymi aplikacjami Internetu Rzeczy. AI-1001W V3 z usługami EdiGreen Cloud Services zapewnia bezpieczną, adaptacyjną i konfigurowalną architekturę chmurową, która oferuje wizualizowane dane, śledzenie / klasyfikację urządzeń oraz system zarządzania klasy korporacyjnej i infrastrukturę sieci bezprzewodowej dla przyszłych rozszerzeń do bardziej inteligentnych aplikacji City. ​

 

 

 

 

 

 

 

EdiGreen Air Quality Monitoring Solutions

 

 SPECYFIKACJA

 
Sieć
Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
Zabezpieczenia Wi-Fi WPA / WPA2 Personal
Antena 1 Antenna wewnętrzna
Cechy
Aplikacaj mobilna EdiGreen 
Powiadomiena Push
Dane historyczne Tak
Czujnik PM2.5 0~500+μg/m3, min.0.3μm 
Czujnik Humidity 0 ~ 100% RH, ±5% RH
Czujnik Temperature 0 ~ 60°C ±1°C
Inne
Zasilacz Port Micro USB  x 1, 
DC 5V 1A
Temperatura pracy -10 ~ 60°C
Wymiary 150mm x 110mm x 47 mm
Waga 210g  
 

Zalecenia dot. instalacji/bezpieczeństwa

 • Musi znajdować się w miejscach o dobrej cyrkulacji powietrza.
 • Musi być zamontowany pionowo i skierowany na wlot powietrza w celu uzyskania wentylacji krzyżowej.
 • Wlot powietrza musi być czysty i powinien być regularnie sprawdzany.
 • Musi znajdować się w pobliżu źródła zasilania i posiadać dostęp do dobrego sygnału Wi-Fi, który umożliwi łączenie się z Internetem.
 • Musi być w dobrze wentylowanych pomieszczeniach częściowo otwartych, takich jak okap domu, weranda, balkon, zadaszone patio itp.
 • Nie wolno instalować w miejscach narażonych na ekstremalne temperatury i wilgotność, na przykład w pobliżu ognia lub innych źródeł ciepła.
 • Nie wolno instalować w miejscach narażonych na ekstremalne warunki pogodowe, takie jak tajfun/huragan, ulewny deszcz lub burza piaskowa; lub musi być chroniony przed tymi warunkami.
 • Nie wolno instalować w miejscach bezpośrednio wystawionych na działanie światła słonecznego lub odbitego źródła światła słonecznego.
 • Nie wolno instalować w środowisku korozyjnym, na przykład w środowisku o zasolonym, kwaśnym lub zasadowym odczynie powietrza ani w miejscach, w których przechowywane są żrące ciecze.
 • Musi być umieszczony na wysokośći co najmniej 100cm nad ziemią.
 • Nie należy wstrzykiwać gazu, zanieczyszczeń ani dymu bezpośrednio do urządzenia, ani instalować urządzenia w miejscu narażonym na wyżej wymienione działania.
 • Zaleca się zachowanie odległości 150 m między każdą jednostką w celu uzyskania dokładnego odwzorowania mapy i dokładności danych o jakości powietrza.


Jeśli chcesz skutecznie monitorować konkretną lokalizację, postępuj zgodnie z powyższymi ograniczeniami.
Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym.

*Osiągana wydajność, prędkość, pokrycie sieci zależą od czynników zewnętrznych i mogą ulegać zmianie.
*Rzeczywista rozdzielczość i liczba klatek kamer sieciowych zależy od szybkości połączenia.
*Specyfikacje i konstrukcja produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.