Dwuzakresowy zewnętrzny punkt dostępowy PoE 2 x 2 AC

OAP1300

Potężne rozwiązanie zewnętrzne z szybką siecią bezprzewodową AC1300 dla nowoczesnego biznesu
 • Dwuzakresowa sieć Wi-Fi w standardzie 802.11ac Wave 2 High Speed Dual-Band
 • Lepsza wydajność i obsługa wielu urządzeń jednocześnie dzięki MU-MIMO
 • Łatwa instalacja
 • Zgodność normą IP56, wytrzymała konstrukcja
 • Zaprojektowany do zastosowania w miejscach o dużej liczbie użytkowników
 • Wiele identyfikatorów SSID dla zarządzania bezpieczeństwem
 • Szybki Roaming w standardzie 802.11r/k
 • Duże pokrycie i czułość
 • Bezproblemowa mobilność
 • Wejście / wyjście Power over Ethernet
 • Wbudowany odgromnik
 • Wbudowany serwer RADIUS
 • Centralne zarządzanie
 • Mozliwość zmiany oprogramowania do pracy jako element syetmu Office 1-2-3


Potężne rozwiązanie zewnętrzne z szybką siecią bezprzewodową AC1300 dla nowoczesnego biznesu

OAP1300 posiada obudowę odporną na warunki atmosferyczne o stopniu ochrony zgodnym z normą IP56 i zapewnia wysokiej jakości rozwiązanie bezprzewodowe przeznaczone dla małych i średnich firm, które wymagają najwyższej wydajności sieci. Produkt jest wyposażony w najnowszą sieć bezrzewodową w technologii IEEE 802.11ac 2x2, która zapewnia prędkość transmisji bezprzewodowej do 1300 Mb/s. Możliwość montażu na maszcie lub na ścianie za pomocą dołączonych zestawów montażowych i jakość wykonania w skali przemysłowej w połączeniu z przyjazną dla użytkownika obsługą i rozbudowanym zestawem funkcji, stanowią idealne, wydajne rozwiązanie dla wymagających. Doskonały do rozwiązań  typu Wi-Fi działających na duże odległości oraz rozwiązań punkt-punkt takich jak klienci WISP, udostępnianie Internetu, nadzór bezprzewodowy w jednostkach multi-najemców (MTU) i urządzenia wielorodzinne (MDU). Dodatkowo OAP1300 może być zasilany za pomocą PoE jak również zasilać inne urządzenie PoE podłączone do jego wyjścia PoE.

Dla firm, które wymagają bezpieczeństwa, elastyczności i szybkości - seria Edimax Pro ma szeroki zakres potencjalnych zastosowań, od środowisk biurowych po szkoły, kampusy, hotele i szpitale. Wiele identyfikatorów SSID można skonfigurować dla różnych działów lub grup użytkowników, a wbudowany serwer RADIUS zapewnia dodatkową weryfikację dzięki skalowalnej architekturze tablic AP, która umożliwia centralne zarządzanie wieloma punktami dostępu. Duża gęstość dla maksymalnie 200 równoczesnych klientów (100 klientów na pasmo), idealna dla miejsc pracy BYOE lub innych środowisk o dużej liczbie klientów i urządzeń bezprzewodowych. Szybki roaming umożliwia płynne przejścia między wieloma punktami dostępowymi. Obsługa Power over Ethernet (PoE) i intuicyjny interfejs zarządzania przez Internet zapewniają elastyczność wdrażania i rozbudowane opcje zarządzania dla działów zarządzania bezpieczeństwem i administratorów sieci.

Kiedy wydajność i bezpieczeństwo są kluczowe dla Twojej firmy, potrzebujesz produktów zaprojektowanych dla Twojej branży. Seria Edimax Pro została zaprojektowana, aby pomóc Twojej firmie i zapewnić łączność, na której polegasz każdego dnia, z gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności, a OAP1300 oferuje najwyższy poziom wydajności bezprzewodowej na rynku.KLUCZOWE CECHY
 • 802.11ac Wave 2 High Speed Dual-Band: Równoległa dwuzakresowa sieć WI-Fi  w trybie IEEE 802.11ac o prędkości transmisji bezprzewodowej do 1300 Mb/s.
 • Obsługa wielu urządzeń (MU-MIMO): Wydajna technologia MU-MIMO (Multiple User - Multiple Input Multiple) obsługuje wiele urządzeń jednocześnie.
 • Łatwości instalacji: Montaż na ścianie lub na słupie z łatwym zestawem instalacyjnym.
 • Wytrzymała konstrukcja: zgodna z normą IP56 obudowa odporna na warunki atmosferyczne, OAP może działać normalnie w trudnych warunkach pogodowych.
 • Zaprojektowany do zastosowania w miejscach o dużej liczbie użytkowników: Obsługuje do 200 użytkowników jednocześnie (100 użytkowników na pasmo), idealny do środowisk o dużym natężeniu ruchu i połączeń bezprzewodowego Wi-Fi w aplikacji BYOE (Bring Your Own Everything).
 • Wiele identyfikatorów SSID do zarządzania bezpieczeństwem: obsługuje do 32 identyfikatorów SSID (16 x 2,4 GHz i 16 x 5 GHz), idealnych dla wielu działów, grup użytkowników, klientów lub gości.
 • Szybki roaming: płynnie przemieszcza się pomiędzy punktami dostępowymi bez opóźnień i przerw w działaniu, zapewniając najwyższą wydajność dla aplikacji do przesyłania strumieniowego wideo i głosu.
 • Szerokie pokrycie i duża czułość: regulowana moc wyjściowa RF i wysoka czułość odbiornika dla szerokiego zasięgu na dużych powierzchniach.
 • Bezproblemowa mobilność: 1,5-krotny zasięg w porównaniu z typowymi punktami dostępowymi do pokrycia, aby zapewnić bezproblemową łączność dla urządzeń Wi-Fi w środowiskach korporacyjnych
 • Wejście / wyjście Power over Ethernet: obsługuje IEEE 802.3at PoE i IEEE 802.3af PSE, PoE do zasilania innego urządzenia PoE, takiego jak kamera IP lub zewnętrzny AP.
 • Wbudowany odgromnik: Wbudowany odgromnik wytrzymuje prąd o wartości do 10 kA zapewnia ochronę odgromową urządzeń bezprzewodowych.
 • Wbudowany serwer RADIUS: z zarządzaniem do 256 kont użytkowników.
 • Centralne zarządzanie: Edimax Pro Network Management Suite (NMS) oraz SKYMANAGE PC do łatwego i intuicyjnego centralnego zarządzania przez Internet, obsługujący grupy AP
 • Mozliwość zmiany oprogramowania do pracy jako element syetmu Office 1-2-3
 
 
Edimax Pro OAP1300 2 x 2 AC1300 Dual-Band Outdoor PoE Access Point long range solution
Edimax Pro OAP1300 2 x 2 AC1300 Dual-Band Outdoor PoE Access Point long range solution
 

Wysoko wydajny projekt z szybką dwuzakresową siecią bezprzewodową 11ac, 1300 Mb/s
Najnowocześniejsza bezprzewodowa technologia IEEE 802.11ac zapewnia szybkie połączenia Wi-Fi, których wymagają nowoczesne, szybko zmieniające się, nowoczesne środowiska biznesowe. Jednocześnie dwuzakresowy zasięg 2,4 GHz i 5 GHz zapewnia maksymalną elastyczność dla mobilnych aplikacji biznesowych. Prędkość do 400 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 866 Mb/s w paśmie 5 GHz może obsłużyć nawet najbardziej intensywne zadania, idealne dla aplikacji audio, wideo i głosowych, oraz jest znacznie szybsze niż tradycyjne 802.11n Wi-Fi. Dodatkowo produkty z serii Edimax Pro są wyposażone w inne wysokiej jakości funkcje konstrukcyjne, takie jak stałe kondensatory, o znacznie dłuższej żywotności niż tradycyjne niestałe alternatywy, generujące mniej ciepła i zapewniające większą stabilność. Trwałe, wytrzymałe i gotowe do pracy w środowisku biznesowym.Szeroki zasięg i wiele identyfikatorów SSID
Dzięki regulowanej mocy wyjściowej RF i wysokiej czułości odbiornika, punkty dostępowe Edimax Pro są wyposażone tak, aby zapewnić szerokie pokrycie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Nadaje się do dużych pomieszczeń na piętrach biurowych, halach produkcyjnych, oddziałach szpitalnych lub salach konferencyjnych, dzięki czemu łączność bezprzewodowa pracowników i systemów będzie działać sprawnie. Zachowaj łączność z każdym zakątkiem swojej firmy i rozróżnij grupy użytkowników, działy lub sieci gości dzięki wykorzystaniu maksymalnie 32 oddzielnymi identyfikatorami SSID i niezależnych zabezpieczeń. Szeroki, silny zasięg Wi-Fi z mocnymi zabezpieczeniem w celu ochrony poufnych informacji firmy i nadzorowania dostępu do sieci wewnętrznych.Rozwiązania typu BYOE lub BYOD i sieci z dużym zagęszczeniem użytkowników
Bring Your Own All (BYOE) lub Bring Your Own Device (BYOD) staje się coraz bardziej powszechnym trendem firmy w biurach i środowiskach korporacyjnych na całym świecie. Pracownicy używają własnych smartfonów, tabletów i laptopów z najnowszymi aplikacjami biurowymi podłączonymi do chmury, w codziennej pracy, a tradycyjna sieć 2,4 GHz jest zatłoczony. Większość tych urządzeń obsługuje szybką sieć Wi-Fi 5 GHz więc pukty dostępu muszą ją udsotępniać. W biurach, hotelach, szkołach i innych gęsto zaludnionych środowiskach punkty dostępu muszą w każdej chwili radzić sobie z dużą liczbą użytkowników łączących się z siecią, niezależnie od tego, czy są to klienci, czy pracownicy. Rozwiązania Edimax Pro wykorzystują dwuzakresową łączność Wi-Fi 802.11ac zarówno w pasmie 2,4 GHz jak i 5 GHz, mają również zaimplementowane rozwiązania dzięki którym są w stanie obsłuzyć miejsca z dużą zagęszczeniem klientów bezprzewodowych, dzięki czemu można obsługiwać nawet setkę użytkowników jednocześnie, co jest idealne dla stanowisk pracy BYOE lub BYOD i dużej liczby urządzeń bezprzewodowych.
Stabilne połączenie bezprzewodowe
W typowych warunkach standardowe punkty dostępu najefektywniej działają w obszarze o promieniu 25-30 metrów. Teraz dzięki zaawansowanej technologii CAP1300 może większyć ten obszar o około 150%, co zmniejsza liczbę "martwych punktów". A dzięki szybkiemu roamingowi między punktami dostępu urządzenia bezprzewodowe, takie jak tablety, smartfony czy laptopy, pozostają cały czas połączone w siecią bezprzewodową.Hotele, biura, szkoły i szpitale
Punkty dostępowe Edimax Pro z szybkim siecią 11ac o wysokiej gęstości dla maksymalnie 200 jednoczesnych użytkowników są idealne dla budynków wielorodzinnych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, kampusów, konwencji lub wszędzie tam, gdzie jest duże wykorzystanie sieci, bezpieczeństwo i skuteczność


Wykrywanie obcych AP i izolacja sieci bezprzewodowej
Funkcja wykrywania obcych punktów dostępu może zidentyfikować nieautoryzowane sieci bezprzewodowe, które mogły zostać zainstalowane w sieci celem ataków.
Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej zapewnia izolacja w warstwie drugiej.


 

Intuicyjny system centralnego zarządzania NMS (Network Management Suite) i SKYMANAGE PC
OAP1200 współpracuje z oprogramowaniem Edimax Pro NMS (Network Management Suite) i SKYMANGE PC do zarządzania siecią bezprzewodową. Administratorzy mogą planować i zarządzać zaawansowanymi funkcjami punktów dostępowych Edimax Pro za pomocą zdalnego interfejsu internetowego, który zawiera pulpit nawigacyjny, plan rozmieszczenia, statystykę ruchu i listę klientów bezprzewodowych, do zdalnej administracji w całej sieci. Ustawienia RADIUS, ustawienia grupy WLAN, kontrola dostępu, ustawienia sieci gościa i aktualizacje oprogramowania układowego mogą być zarządzane centralnie z pojedynczej lokalizacji, aby zmniejszyć czas przestoju sieci, pomóc w rozwiązywaniu problemów i zoptymalizować wydajność sieci. Są również dostępne graficzne plany stref  umożliwiające  integrację z Google Maps.

* NMS jest zintegrowany w urządzeniach Edimax Pro CAP, WAP i OAP1750. W przypadku aplikacji SKYMANAGE PC należy skontaktować się z pomocą techniczną Edimax, aby pobrać oprogramowanie.AP Array
Edimax Pro NMS wykorzystuje architekturę AP Array, która umożliwia scentralizowane zarządzanie wieloma punktami dostępu. NMS może być zainstalowany na jednym urządzeniu i pozwala sterować nawet 8 (CAP1200/CAP300) lub 16 (CAP1750/CAP1300/WAP1750/WAP1200) punktami dostępu Edimax Pro, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych kontrolerów. Punkty dostępu mogą być zainstalowane i skonfigurowane w zależności od potrzeb, tworząc sieć bezprzewodową, którą można w łatwy sposób zarządzać i rozbudowywać w przyszłości.


 
​ Edimax Pro OAP1300 2 x 2 AC Wave 2 Dual-Band Outdoor PoE Access Point, AP Array

 

Łatwy montaż
OAP1300 można w łatwy sposób zamontować na ścianie lub maszcie za pomoca dołączonego zestawu montazowego.
 
Edimax Pro OAP1300 2 x 2 AC Wave 2 Dual-Band Outdoor PoE Access Point, wall-mount & Pole-mount easy installation


INTERFEJS SPRZĘTOWY

LAN Giga x 2
PoE LAN1: PoE IN
LAN2: PoE OUT
Anteny Typ: 2 x zewnętrzne
Zysk: 3.9dBi (2.4GHz), 4.4dBi (5GHz)
Zasilanie 802.3at (Injector PoE - opcjonalnie)
Wymiary 27.18 x 12.09 x 3.5 cm
Waga 592g
Maksymalny pobór mocy
(przy pełnym obciążeniu)
11W
Montaż Maszt / Ściana
Reset Tak
Diody LED Power, Status, LAN(PD), LAN(PSE) 2.4G, 5G
Warunki pracy Temperatura: -40°C (-40°F) to 60°C (140°F)
Wilgotność: 90% lub mniej
Oszczędzanie energii 802.3az
Alarm dźwiękowy Tak
Obudowa Zewnętrzna zgodna z IP56, odporna na warunki atosferyczne
SIEĆ BEZPRZEWODOWA
Standardy 802.11 a/b/g/n/ac Concurrent Dual-Band
Liczba pasm 2
Czułość odbiornika ≤ -93dBm
Certifikaty CE / FCC
Szybki Roaming Y
Liczba sieci (SSID) 16 (2.4GHz) + 16 (5GHz)
WYDAJNOŚĆ
Maksymalna prędkość transmisji 400 + 866Mbps
Jednoczesna liczba klientów Do 100 na Pasmo
SPECYFIKACJA SIECI BEZPRZEWODOWEJ
Częstotliwości

•Radio Ⅰ: 802.11b/g/n 2.412~2.484(GHz)
•Radio Ⅱ: 802.11a/n/ac 5.18~5.24(GHz), 5.26~5.32(GHz), 5.5~5.7(GHz), 5.745~5.825(GHz)
(w zalezności od lokalnych przepisów)

Kanały

•2.4GHz : US/Canada 1-11; 2.412~2.462GHz
                 Europe 1-13; 2.412~2.472GHz
                 Japan 1-14; 2.412~2.484GHz
•5GHz : W zależnoci od kraju:             
              US/Canada: Band 1: 36, 40, 44, 48; 5.180~5.240(GHz)
                                     Band 2: 52、56、60、64; 5.260~5.320(GHz)
                                     Band 3: 100、104、108、112、116、120、124、128、132、136、140; 5.500~5700(GHz)
                                     Band 4: 149, 153, 157, 161, 165; 5.745~5.825(GHz)
              Europe: Band 3: 100、104、108、112、116、120、124、128、132、136、140; 5.500~5700(GHz)

Moc wyjściowa
(CE: 20dBm lub niższa, FCC:23dBm lub niższa)
•802.11b
  20dBm@1Mbps
  20dBm@2Mbps
  20dBm@5.5Mbps
  20dBm@11Mbps
•802.11g
  20dBm@6Mbps
  20dBm@9Mbps
  20dBm@12Mbps
  19dBm@18Mbps
19Bm@24Mbps
  18dBm@36Mbps
  17dBm@48Mbps
  17dBm@54Mbps
•802.11gn (2.4G)
  20dBm@MCS0/8/16
  20dBm@MCS1/9/17
  20dBm@MCS2/10/18
19dBm@MCS3/11/19
  19dBm@MCS4/12/20
  18dBm@MCS5/13/21
  17dBm@MCS6/14/22
  17dBm@MCS7/15/23
•802.11a
  20dBm@6Mbps
  20dBm@9Mbps
  20dBm@12Mbps
  19dBm@18Mbps
  19dBm@24Mbps
  18dBm@36Mbps
  17dBm@48Mbps
  17dBm@54Mbp
•802.11an(5G)
  20dBm@MCS0/8/16
  20dBm@MCS1/9/17
  19dBm@MCS2/10/18
  19dBm@MCS3/11/19
  18dBm@MCS4/12/20
  17dBm@MCS5/13/21
  16dBm@MCS6/14/22
  15dBm@MCS7/15/23
•802.11ac
  20dBm@MCS0
  20dBm@MCS1
  20dBm@MCS2
  19dBm@MCS3
  19dBm@MCS4
  18dBm@MCS5
  17dBm@MCS6
  17dBm@MCS7
  17dBm@MCS8
  15dBm@MCS9
Czułość odbiornika
•802.11b
  ≤-93dBm@1Mbps
  ≤-85dBm@11Mbps
•802.11g
  ≤-86dBm@6Mbps
  ≤-70dBm@54Mbps
•802.11gn (2.4G)
  ≤-86dBm@MCS0
  ≤-62dBm@MCS8
  ≤-57dBm@MCS9

•802.11a
  ≤-85dBm@6Mbp
  ≤-68dBm@54Mbps
•802.11an(5G)
  ≤-85dBm@MCS0
  ≤-64dBm@MCS7
•802.11ac
  ≤ -85dBm@MCS0
  ≤ -61dBm@MCS8
  ≤ -54dBm@MCS9

ZABEZPIECZENIA
Szyfrowanie WEP / WPA / WPA2
Izolacja sieci Wi-Fi w warstwie 2 Tak
Izolacja punktu dostępu Tak
Uwierzytelnianie 802.1x Tak
Uwierzytelnianie EAP PEAP
Ukrywanie nazwy sieci Tak
Filtracja adresów MAC Tak
Stacja bezprzewodowa Tak
Wykrywanie obcych sieci (w NMS) Tak
OPROGRAMOWANIE
Tryby pracy AP / WDS AP / WDS Bridge / Client
802.1q VLAN Tak (VID = 1-4095)
Spanning Tree RSTP
QoS WMM (802.11e)
Maksymalna liczba połączonych stacji.
Pass-Through IPv6 and VPN (PPTP, L2TP/IPsec)
DSCP (802.1p) Tak
Prędkość Multicast do  54Mbps Tak
ZARZĄDZANIE
Zastosowanie
Samodzielny (AP Mode)
Zarządzany AP: Zarządzany przez kontroler punktów dostępu EdimaxPro (APC500), Główny AP z NMS lub oprogramowanie SKYMANAGE PC
​Zarządzany AP: Zarządzany przez Master AP systemu Office 1-2-3 (po zmianie oprogramowani do wersji Office +1)
Konfiguracja HTTP / HTTPS
SNMP v1, v2c, v3
CLI (Telnet, SSH)
Serwer RADIUS Wbudowany
Automatyczny wybór kanału Tak
Prywatne MIB Tak
Zawartość zestawu
Access Point
OAP1300 x 1
Zestaw montażowy Zestaw do montażu na ścianie i maszcie
Anteny 2.4GHz/ 5GHz Omni x 2
Kable Kabel Ethernet
CD/Skrócona instrukcja instalacji CD(Instrukcaj obsługi i wielojęzyczna skrócona instrukcja instalacji)/Wydrukowana angielska Instrukcja Instalacji
Akcesoria
Opcjonalnie GP-101IT IEEE802.3at PoE Injector
*Osiągana wydajność, prędkość, pokrycie sieci zależą od czynników zewnętrznych i mogą ulegać zmianie.
*Rzeczywista rozdzielczość i liczba klatek kamer sieciowych zależy od szybkości połączenia.
*Specyfikacje i konstrukcja produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.